Umelý elastický povrch

Sportec Color

Výrobcovia a dodávatelia umelých povrchov a športového vybavenia

Porplastic
Grasstec
Greenfields
Vesmaco
Courtsol
Classic Clay
Kraiburg
Lynx part

Sportec Color

Sportec ColorVysoko odolný gumový športový povrch určený predovšetkým na podlahy zimných štadiónov (odoláva korčuliam, tretrám a pod.) Ďalej je vhodný do posilovní, rehabilitačných sál a domácich telocviční, ale aj na viacúčelové vonkajšie ihriská a tréningové atletické dráhy. Vhodný do interiérov i exteriérov.

Popis

6 alebo 8 mm hrubý gumový koberec, vyrobený vo zvitkoch 1,00 alebo 1,50 x 20 m zo zmesi čiernej a farebnej EPDM gumy.

Požiadavky na podklad

Rovinnosť ± 2 mm na 2 m. Asfaltový koberec alebo hladená betónová plocha. Spádovanie 0,5 - 2 % od jednej strany ihriska k druhej. Odvod povrchovej vody do žliabku alebo do kanálika s mriežkou. Vlhkosť podkladu pred pokládkou max. 4 %. Pre vnútorné použitie je potrebné pripraviť strojovo hladený betón triedy min. B 25 alebo vyrovnávku vysokopevnou stierkovou hmotou (napríklad Niboplan S). Vhodné pre položenie tohto povrchu sú aj samonivelačné anhydridné hmoty.

Aplikácie

Na pripravený podklad sa celoplošne nalepia gumové koberce. Nasleduje prípadné lajnovanie hracích plôch.

Vlastnosti podlahy

Výsledný povrch je trvale elastický, odolný proti poveternostným vplyvom a mechanickému poškodeniu, nepriepustný pre vodu, nenáročný na údržbu. Farebné stvárnenie: 6 možností farieb (i kombinácie). (Dominantná farba je čierna, v ktorej sú kúsky celofarebnej gumy - zelená, červená, biela, modrá, žltá, oranžová.) Povrch je za mokra nekĺzavý.